Adam Warlock Kimdir? Kimin Nesidir? - Kurgu Dünya

Adam Warlock Kimdir? Kimin Nesidir?

Yaratılışı

Adam Warlock’un oluşum süresi biraz zaman aldı çünkü karakterin yazarları falan değişti, birtakım karışıklıklar oldu. Esasında Stan Lee ve Jack Kirby beraberliğinde yaratıldı. Ancak onu modern imajına getiren ve 1970’lerden 2000’lere kadar onu yazıp geliştiren kişi Jim Starlin’dir. İlk çıkışını “HIM” adıyla Fantastic Four dergisinin 66. sayısında Enclave üyesi bilim adamları sayesinde Kozmik Koza’da yapay bir şekilde üretilerek yaptı. Yaratılış amacı, Enclave’ın evreni ele geçirip onu daha iyi bir yer haline getirme ve kendi kazançları için insan evriminin zirvesi olan mükemmel insanı yaratmaya yardımcı olmaktı.

Neyse ki Him yaratıcılarının sandığından çok daha gelişmiş ve üstün varlık olarak onların kontrollerinin ötesindeydi. Doğduğu anda yaratıcılarının art niyetlerini anlar ve onlara, çalışma tesislerine zarar verir. Ve düşüncelerini toparlayabilmek için uzay boşluğuna kaçar. Ancak bir asteroid yağmuruna yakalanır ve Watcher olarak bilinen Uatu tarafından dünyaya geri yollandığı için dünyadan fazla uzaklaşamamıştır. Yıllar sonra Enclave, Kismet’in doğumuyla sonuçlanan bir başka mükemmel yapay insan yaratma deneyine kalkışır.

Yaratıldığı ilk dönemde varlığını anlamlandırmaya çalışan ve yaşam tecrübesi olmayan Him(Adem) kendine Thor‘un eşi olan Lady Sif’i layık bir eş olarak görmüş ve onu kaçırmaya çalışmıştır. Ancak bu yüzden Thor’un kendisinden sıkı bir dayak yemiştir ve kurtulmak için kendisini kozanın içine almıştır. Ve daha sonra yeniden doğacaktır.

Yeniden doğuşunda High Evolutionary isimli evrendeki en büyük dehalardan biri tarafından kısmi evlat edinilir ve himaye altına alınır. H. Evolutionary kendisine kudretinden ve mistik yönünden dolayı Warlock adını ve vampirik güçlere sahip olan ruh taşını vermiştir. Evrimci’nin diğer bir yaratısı olan Man-Beast ile savaşmak için dünyaya geldiğinde Ellie isimli bir dünyalı tarafından kendisine Adam(Adem) ismi verildi. Bugünden sonrada Adam Warlock olarak tüm evrende tanındı.

Adam Warlock Kimdir? Kimin Nesidir? - Kurgu Dünya

Bulunduğu Takımlar: Defenders, Guardians of the Galaxy ve Infinity Watch

Güçleri

Ruh taşı ile olan bağı: Ruh taşıyla olan deneyimlerinden sonra bu sonsuzluk taşı Adam ile simbiyotik bir bağ kurdu ve ona kendi isteklerini ve iradesini algılayabilme yeteneği verdi.

Yaşamın Avatarı: In-Betweener tarafından yaşamın avatarı olarak aday gösterilen Adam daha sonra ölümün avatarı olan Thanos’a karşı koymak ve yaşam ile ölüm arasında kozmik bir dengeyi korumak için kozmik güçler tarafından seçilmiştir.

Evrimsel Koza: Adam Warlock birkaç saniye içinde koza şeklindeki bir yapı oluşturarak kendi etrafını sarabilir. Yaşam süresi boyunca, genellikle ölümcül zararlardan korunmak için çok nadiren bu gücünü kullanmıştır. Her zaman olmasa da kozadan fiziksel veya zihinsel olgunluğunun daha ileri bir seviyesinde ortaya çıkar. Koza maddesinin ne olduğu, nereden geldiğini veya geldikten sonra nereye gittiği bilinmemektedir.

Adam Warlock Kimdir? Kimin Nesidir? - Kurgu Dünya

Kozmik Farkındalık ve Mistik Duyular: Çok bölmeli beyni sayesinde Adam Warlock kozmik duyulara sahiptir. Adem kozmik bir ölçekte uzaydaki solucan deliklerini ve diğer düzensizlikleri tespit etme veya üretme yeteneğine sahiptir. Yakın zamandaki yeniden doğuşlarından sonra, aynı zamanda birisinin teleport edildiğini algılama yeteneğine de sahip olmuştur. Bunun yanında derin mistik duyulara da sahiptir.

Telepati: Eskiden güçlü telepatik yeteneklere sahipken bu gücünün büyük bir bölümünü kaybetmiştir ve bir zamanlar sahip olduğu telepatik gücün sadece bir kısmını koruyabildi. Bununla birlikte, Telepati gücünün tam kapasite seviyesi bilinmemektedir.

Enerji Manipülasyonu: Adem’in enerji manipülasyon ve kontrolü ruh taşı tarafından büyük orandan güçlendirilmişti ancak son kozasından çıkışından itibaren ruh taşından bağımsız olarak bile çok güçlüdür. En son dirilişi ile artık hem Silver Surfer hem de Quasar gibi diğer kudretli enerji manipülatörlerini bile afallatacak kadar güçlüdür.

Zaman yolculuğu: Mistik güçlerini kullanarak astral formunda zamanda yolculuk edebilir.

Madde Manipülasyonu: Adem’e göre son dirilişinden sonra artan yeteneği enerjiyi maddeye dönüştürmesini ve ek olarak üzerinde mutlak kontrole sahip olmasını sağlar. Bu güç artışından önce bile Thanos’u granite çevirebilmişti hatta bu graniti yalnızca Death çözebilmişti.

Ayrıca: Uçma, ölümsüzlük, insan üstü güç, insan üstü hız, insan üstü iyileşme ve insan üstü dayanıklılığı da vardır.

Daha fazla karakter tanıtımları hakkındaki yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik
İzlenmesi Gereken DC Animasyonları - En İyi 10 - Kurgu Dünya
İzlenmesi Gereken DC Animasyonları – En İyi 10