Aquaman Kimdir? Kimin Nesidir?

Aquaman Kimdir? Kimin Nesidir?

Atlantis’in Kralı ve Justice League’in önemli üyesi Arthur Curry nam-ı diğer Aquaman‘i yakından inceleyelim:

Kimdir Bu Aquaman?

Atlantis’in Kralı olan Arthur Curry isimli bu şahıs aynı zamanda da Justice League’in kurucu üyelerindendir.

En önemli amacı yeraltı krallığı olan Atlantis ile yer üstünün barış içinde yaşamasını sağlamak. Krallığını bu şekilde sürdürmek isteyen Aquaman, birçok tehditle başa çıkmak zorunda kalıyor bu süreçte.

Aquaman Kimdir? Kimin Nesidir - Bilgitron

Justice League’deki Rolü Nedir?

Ekibin en önemli silahlarından birisi olan Arthur, yeraltında bir krallığı olmasına rağmen yüzeydeki bütün kötülüklere karşı mücadele etmiştir. Gerektiği zaman Atlantis ordusunu da yardıma çağırarak savaşlara oldukça destek olmuştur.

Aquaman Kimdir? Kimin Nesidir - Bilgitron

Düşmanları Kimdir?

Başlıca düşmanlarından birisi, babasını öldürdüğü Black Manta. DC Rebirth serisinin ilk sayısında Aquaman, Yer yüzünde yaşayan insanların Atlantis’i ziyaret etmelerini sağlamak için bir program düzenlemiştir. Black Manta da bundan faydalanarak saldırı girişiminde bulunmuştur.

Ardından Fisherman ismiyle Aquaman’in başında dert olan, Black Manta gibi insan ama tehlikeli bir düşmanı vardır. Yine Black Manta gibi ileri düzey teknolojiyle Aquaman’e karşı savaşır.

Scavenger adında bir diğer düşmanı ise Aquaman için ayrı bir tehdittir. Dünya dışı bir ırkın dünyaya düşürdüğü zamanı yavaşlatıcı bir makine ararken Aquaman ile savaşıyor. Aquman onu farklı bir boyuta gönderiyor. Ama o boyutta mistik güçler kazanan Scavenger tekrar gelip Aquman’e açıkçası bela oluyor.

Bunların yanında OGRE adında bir nevi terör örgütüyle de mücadele ediyor Aquaman. Bu terör örgütü, Aquaman’in Atlantis’i koruma ve dünyaya tanıtma girişimlerinde hep Aquaman’e zorluk çıkarıyor ve ona saldırıyor.

Aquaman Kimdir? Kimin Nesidir - Bilgitron

Mera İle Olayı Nedir?

Atlantis’in savaşçı kraliçesi aynı zamanda da Aquaman’in karısıdır. Beraber Atlantis’i savunan Mera, Atlantis ile yüzey arasındaki bağlantıyla da ilgilenmiştir. Aynı zaman da yer yer Justice League’deki zorluklara da Aquaman’in isteği üzerine yardım etmiştir.

Aquaman Kimdir? Kimin Nesidir - Bilgitron

Yetenekleri Nelerdir?

Usta bir mızrağa sahip olan Aquaman bu mızrak ile savaşır. Mızrak, Atlantis’in en güçlü mızrağı olarak adlandırılır ve krallar kullanır.

Aynı zamanda oldukça kalın bir deriye sahip olan Aquaman, kolay kolay yara lamaz ve aldığı yaralar da çabuk iyileşir -ağır olmadığı surette-

Deniz hayvanları ile de konuşabiliyor. Onlardan gerekirse yardım alıyor ve Justice League ile birçok savaşta da onlarla iletişim kurabildiği için kolaylık sağlıyor.

Aquaman Kimdir? Kimin Nesidir - Bilgitron

Sinematik Evrende Aquaman

Jason Momoa’nın başrolde olup Aquaman’i canlandırdığı Aquaman filmi, DC filmlerine nazaran oldukça beğenilmiş ve gişe yapmıştır. Aralık 2018’de vizyona giren film bir milyarı aşkın gişe yapmıştır.

Ayrıca bu filmden önce de Justice League filminde ilk olarak görülmüş ve sinematik evrene giriş yapmıştır.

Aquaman Kimdir? Kimin Nesidir - Bilgitron
Daha Fazla İçerik
Ghost Rider (Zarathos) Kimdir? Kimin Nesidir? - Kurgu Dünya
Ghost Rider (Zarathos) Kimdir? Kimin Nesidir?