Batman'in Robin'e Meşhur Tokadı -Neden Attı? - Kurgu Dünya

Batman’in Robin’e Meşhur Tokadı – Neden Attı?

Batman, bir insanın sahip olabileceği her yeteneğe hatta bazen fazlasına sahip olması, her şeyi yapabilmesini sağlayan kibri ve etkileyici havasıyla birçoğumuzun gönlünde taht kurmuş bir süper-kahraman. Kara Şövalye yalnız çalışmayı sevse bile daha önce birçok karakter ile onu iş birliği yaparken gördük. Ancak şüphesiz bunlar arasındaki en unutulmazı aynı zamanda evlatlık oğlu olan Robin. Birçok farklı ana sahip olsalar bile neredeyse herkes tarafından bilinen bir anları var ki görünürde oldukça da komik. Bu olay ise Batman‘in yıllar önce yayınlanan bir çizgi romanda Robin‘e attığı tokat. Peki sosyal medyada birçok farklı versiyonunu da gördüğümüz bazen ise görmekten sıkıldığımız bu tokadı Batman‘in neden attığını hiç merak ettiniz mi? Gelin hep beraber öğrenelim.

Bu tokadın atılma hikayesi, aslında oldukça başarılı bir çizgi roman olan DC‘nin World’s Finest Comics serisinin 1965 yılında yayınlanan 153. sayısına dayanıyor. Bu hikaye, DC‘nin “Imaginary Novels” isimli hikayelerinden biri. Bu hikayeleri kısaca ” Ya böyle olsaydı? ” şeklinde açıklayabiliriz. Bu hikayede ise Bruce Wayne‘nin -gizli kimliği ile Batman’in- babası Thomas Wayne hala hayatta. Hikaye şöyle başlıyor:

Thomas Wayne, Yeşil Kriptonit’in herhangi bir zarar göstermesini engellemek adına bir tedavi bulur. Bunun ardından ise daha sonra Superman olarak kahramanlık yapacak olan Superboy, serumu alıp alamayacağını sormak için Wayneleri ziyaret eder. Thomas Wayne ise elinde test yapmaya yetecek kadar kaynak olmadığını söyler. Lex Luthor‘un bir saldırı yapacağını düşünen Superboy, olumsuz yanıt alınca sinirlenir ve hızlıca oradan uzaklaşır. Bruce Wayne ise bu durum sebebiyle korkmuş ve şüpheye düşmüştür. Bu olayın yaşandığı günün gecesinde Bruce, babasının odasına gider. Ancak onu ölü olarak bulur. Bruce’un son gördüğü şey ise babasının katilini pencereden hızla çıkıp giderkenki kırmızı-mavi görüntüsüdür.

Batman'in Robin'e Meşhur Tokadı -Neden Attı? - Kurgu Dünya
Batman’in Robin’ Meşhur Tokadı -Neden Attı? – Kurgu Dünya

Katilin Superboy olduğunu düşünen Bruce, onu adalete teslim etmek için bir söz verir. (Bildiğiniz üzere orijinal hikayede bunu, Crime Alley’de ebeveynlerinin bir hırsız tarafından öldürülmesi sonrası yapmıştı). Yıllar boyunca Bruce, kendisini inanılmaz zorlu bir eğitimden geçirir ve Batman kimliğini yaratır. Bu yıllarda da yanına evlatlık olarak sonradan Robin kimliğine bürünecek olan Dick Grayson’u alır. Superman, Batman’in ölümcül düşmanı halini almıştır. Onu alt etmek için Metropolis‘e gitme planları yaptığı esnada ise Robin ona karşı çıkar. Superman‘in hiçbir şekilde bir masumu öldürmeyeceğini söyler.

Ve böylelikle hepimiz tarafından bilinen, sosyal medyada birçok halini gördüğümüz o meşhur tokat anı gerçekleşmiş olur. Bu tokadın ardından ise Batman, Robin ile olan partnerliğine son verir. Gizli kimliğini ifşa etmemesi için de Robin‘in hafızasını sildirir. Superman’e adaleti getirmeyi takıntı haline getiren Batman, artık tamamen çılgına döner. En tehlikeli kötülerden biri olan Lex Luthor ile onu alt edebilmek için anlaşma yapar. Hatta öyle ki gizli kimliğini Luthor‘a açıklar.

Ancak bir anda Batman, Superman‘i kurtarmak adına kendi hayatını feda eder. Bunun sebebi ise Batman‘in babasının gerçek katilini fark etmesidir. Babasını öldüren kişi Lex Luthor‘un ürettiği Superboy görünümlü bir robottur. Hikayenin tamamı şimdilerde pek gündem olmasa bile içinde olan tokat sahnesi ile birçok espriye sebep oldu.

Batman'in Robin'e Meşhur Tokadı -Neden Attı? - Kurgu Dünya
Batman’in Robin’ Meşhur Tokadı -Neden Attı? – Kurgu DünyaBatman’in Robin’ Meşhur Tokadı -Neden Attı? – Kurgu Dünya
Daha Fazla İçerik
İstemeden Güç Elde Eden Marvel Karakterleri - Kurgu Dünya
İstemeden Güç Elde Eden Marvel Karakterleri