Bizarro Kimdir? Kimin Nesidir? Nasıl Ortaya Çıktı? - Kurgu Dünya

Bizarro Kimdir? Kimin Nesidir? Nasıl Ortaya Çıktı?

Supermen‘in eksik bir klonu olan Bizarro, kahramanımızın inanılmaz yeteneklerine ve ahlaki değerlerine sahip değildir. Peki neye sahiptir, Superman‘in sahip olduğu yeteneklerin ve davranışlarının tam tersine. Ak desen kara anlar, yap desen yapma anlar, her şeyi terstir. Aklı kıttır, kötü adam olarak yaratılmış olsa da bazen iyiler tarafına geçtiği de olmuştur. Nasıl mı yaratıldı? Hani şu kel adam vardı ya, Superman‘e takmış zengin adam: Lex Luthor hepsi onun suçu zannediliyor fakat durun bi okumaya devam edin.

Nasıl yaratıldı bu Bizarro?

Lex Luthor ile başlıyor her şey. Aslına bakarsanız, bizim bildiğim Bizarro’nun adını alan 3. yaratıktır. Birincisi, Lex Luthor tarafından geliştirilen ve Doktor Teng adlı bir bilim adamının başarısız bir süper kopyasıydı. Bir diğer başarısız klon olan ikinci Bizarro geliştirilirken Luthor kendini öldürüyordu.

Birkaç yıl önce Joker, Bay Mxyzptlk’in 5. boyut güçlerini elde etti. Bu güçle kendine imparatorluk kurdu ve Superman’in deli versiyonunu yarattı. Bizarro‘nun Superman rolünü taklit etmesi amaçlanıyordu ama Joker’ın çıkarları doğrultusunda.

Kahramanımız daha sonra Pokolistan diktatörü General Zod tarafından yakalandı ve görünüşünden dolayı işkence gördü. Sırf Superman‘i andırdığından zevk için dayak yedi resmen.

Supermen‘in yardımıyla Pokolistan’dan kaçtıktan sonra, Jokerworld karargahını, Yalnızlık Kale’sini yeniden inşa eder ve düzensiz aralıklarla Supermen’i “yardım” etmek veya engellemek için ortaya çıkar, tabi çoğu zaman yarardan çok zarar getirir ama yardımının dokunduğu da oluyor. O kötü biri değil aslında sadece beyni tersine işliyor gibi bir şey.

Bizarro World

Bizarro Kimdir? Kimin Nesidir? Nasıl Ortaya Çıktı? - Kurgu Dünya

Infinite Crisis olayı sırasında kıt akıllı kahramanımız Lex Luthor tarafından tutsak altına alınır ​​ve on üç ay boyunca küçük bir odada televizyon izler. Sonuç olarak daha önce olduğundan daha bilgili bir hale gelir. Daha sonra dünyadan ayrılıp dünyadaki çeşitli binaların ve yerlerin soyut sürümleriyle dolu, küp şeklinde bir gezegen yaratır. Orada kendini yalnız bulur ancak yakındaki mavi bir güneşin gücüyle “Bizarro Vision” adlı yeni bir yetenek kazandığını fark eder. Bu yeteneği ile, Bizarro Lois‘den başlayarak yeni bir popülasyon yaratır ve Superman’in yardımıyla o dünyanın en büyük kahramanı olur.

Ne yapacağı belli olmayan, öngörülemeyen, dünyanın en tehlikeli tehditlerinden biri ve Supermen‘in sahip olduğu yıkıcı potansiyelin dehşet verici bir örneğidir.

Daha Fazla İçerik
Adam Warlock Kimdir? Kimin Nesidir? - Kurgu Dünya
Adam Warlock Kimdir? Kimin Nesidir?