Howard The Duck Kimdir? Kimin Nesidir? Açıkladık! - Kurgu Dünya

Howard The Duck Kimdir? Kimin Nesidir? Açıkladık!

Kim bu tatlı ördek? Bu kadar tatlı göründüğüne bakmayın. Puro, içki ve sigara tarzı şeyler içiyor, insanlardan nefret ediyor ve fazlasıyla absürt bir mizaha sahip. Ayrıca Howard çok önemli bir ünvana sahip: İlk Marvel filmi onun üzerine yapıldı! Evet ilk Marvel filmi Hulk, Iron-Man gibi popüler karakterler yerine Howard the Duck üzerine yapıldı. Çocuklara göre olmasada biz onu daha çok bu ünvanıyla tanıyoruz. Ayrıca fazlasıyla huysuz. Huysuz ancak çok sevilesi bu karaterin hikayesi nedir?

Howard the Duck’ın Geçmişi

Howard, Duckworld isimli bir gezegende doğuyor. Ancak Thog isminde güçlü bir iblisin ona büyü yapması ile kendini bir anda Amerika’da bulur. Artık Dünya’da olan Howard diğer karakterler ile birleşip Thog’u yeniyor. Hiç bir özel gücü bulunmuyor kendisinin bu şu demek oluyor: Eğer Howard başka karakterler ile birleşmeseydi yüksek bir ihtimalle bu çılgın karakterin sonu olacaktı. Neyse biz devam edelim.

Özel gücü yok ancak bir çok karakteri alt etmeyi başarıyor. Ancak şunu söyleyeyim gizemli güçleri olduğuna dair bazen ipuçları veriyor.

Bir insan ile aşk yaşıyor, pek çok dost ediniyor. Dünya’da çeşitli zorluklar yaşasa da yine de hayatta kalmayı başarıyor.

Howard The Duck Kimdir? Kimin Nesidir? Açıkladık! - Kurgu Dünya

Peki Bu Huysuz Ördek Nasıl Ortaya Çıktı?

1973 yılında Marvel için çalışan ve şirkette en ilginç kişi olarak görülen Steve Gerber tarafından yaratılıyor. Haliyle zamanla Steve Gerber’ın en iyi ve en ilginç karakterleri arasında yer alıyor. Karakter Steve Gerber‘e göre dönemin Amerikası üzerine görüşlerini ve eleştrilerini aktarmak için kullandığı, yüksek zekası ve çılgın mizahıyla kendini ön plana çıkaran bu ördek gazetelerde bile yayınlanmıştı.

Howard The Duck Filmi

Howard The Duck 1986 yılında Marvel’ın ilki filmi olmaya erişmiş. Ancak Lucasfilm’in yapımcılığını üstlendiği ve Willard Huyck tarafından yapılan filmi büyük bir başarısızlığa uğramış.

Ancak karakterin yer aldığı bir film daha var! Evet var!

Guardians Of The Galaxy filminin after credits sahnesinde görüyoruz Howard the Duck‘ı. Koleksiyoncu içki içerken Howard elinde içkisiyle Koleksiyoncu’ya teselli veriyor. Filmin sonunda Howard The Duck’ın Yaratıcısı Steve Gerber‘e bir teşekkür var. Yüksek bir ihtimalle bu da 2008 yılında vefat etmiş büyük üstat Gerber’ı anmak için yapılmış güzel bir gönderme.

Howard The Duck Kimdir? Kimin Nesidir? Açıkladık! - Kurgu Dünya

Şunu not düşeyim, 1986 yılında yapılan film ile buradaki Howard arasında büyük bir fark var.

Daha Fazla İçerik
Cehennem Lordu Trigon Kimdir? Kimin Nesidir? - Kurgu Dünya
Cehennem Lordu Trigon Kimdir? Kimin Nesidir?