Asgardlı Savaş Tanrıçası Lady Sif Kimdir? Kimin Nesidir? - Kurgu Dünya

Asgardlı Savaş Tanrıçası Lady Sif Kimdir? Kimin Nesidir?

Tüm çizgi roman karakterleri içinde en asil ruhlu kadın karakterimiz Lady Sif fazlasıyla güzel, aşırı güçlü bir savaş tanrıçasıdır. Kardeşi Asgard’ın Rainbow Bridge’in koruyucusu Heimdall‘dır.  Sevgilisi ise Yüce Odin’in oğlu Şimşek Tanrısı Thor‘dur. Peki bu güzeller güzeli savaşçı kimdir, geçmişi hakkında neler biliyoruz, gelin birlikte bakalım.

Lady Sif ve Geçmişi

Lady Sif küçük yaşlardayken, Thor ve evlatlık kardeşi Loki ile beraber zaman geçiriyordu. Lady Sif o yaşlardayken altından saçlara sahipti. İlerleyen zamanlarda Thor ile birbirlerine aşık oldular. Tabii bunu öğrenen Loki hiç boş durur mu? Güçlü, asil ve güzel tanrıçamız uyurken Thor‘un kötü kardeşi Lady Sif‘in altından saçlarını kesiyor. Thor bunu öğrenir ve çok sinirlenen Thor ilk olarak Loki’den şüphelenir. Loki’nin altın kilidinin tekrardan kurulmasını ister. Loki bunun olmasını istemez ve çok korkar.

Bir çözüm bulmaya çalışan Loki, iki önemli zanaatkar olan ve sonradan Mjolnir’i yaratacak olan Brook ve Eitri ile temasa geçer. Cüceler Loki’den bir miktar altın ister ancak Loki bu miktarı öde(ye)mez. Ve cüceler altından saçlar yerine gece karanlığından saçlar yaparlar. Thor bunun karşısında Loki’yi öldürecek gibi olur ancak Loki “Bana renk söylemedin ki canım kardeşim” tarzında bahaneler üreterek bu olaydan yırtmayı başarır. Ve altından saçlara sahip olan güzel tanrıçamız bir anda gece karanlığı renginde saçlara sahip olur.

Asgardlı Savaş Tanrıçası Lady Sif Kimdir? Kimin Nesidir? - Kurgu Dünya

Loki, Thor ve Sif’i birbirinden ayırmayı başaramaz. Lady Sif ve Thor bir gün evlenmek için birbirlerine söz verirler ancak burada araya Thor’un Dünya’ya gitmesi sonucunda Jane Foster araya girer.

Lady Sif, Jane Foster ve Thor

Thor Dünya üzerinde Doktor Donald Blake olarak hayatına devam eder ve aynı hastanede çalıştıkları hemşire Jane Foster’a aşık olur. Ancak Yüce Odin, oğlunun Dünya’lı biriyle beraber olmasına karşı çıkar. Thor babasına yalvarmaya başlar. Ve bunun üzerine Odin, Jane Foster’a bir şans verir, Jane Foster’ı bir sınava tabii tutar. Başarılı olamaz.

Ardından Thor babasına karşı gelir ve Dünya’ya döner. Bir süre sonra Jane Foster ölümcül bir hastalığa yakalanır ve komaya girer. Thor hastalıktan kurtuluşu olmayan canından çok sevdiği Foster’ı öldürmeyi, bu acıdan kurtarmayı bile düşünmüştür. Elinden hiçbir şey gelmeyen Thor’un üzüntüsünü gören Lady Sif Dünya’ya inerek yaşam enerjisini Jane Foster ile birleştirir ve Jane Foster’ın hayatını kurtarır. Böylelikle Jane yarı tanrıça olmuştur ve fedakar Sif‘ten bir parça Jane’in içinde yaşayacaktır.

Asgardlı Savaş Tanrıçası Lady Sif Kimdir? Kimin Nesidir? - Kurgu Dünya
Daha Fazla İçerik
Bizarro Kimdir? Kimin Nesidir? Nasıl Ortaya Çıktı? - Kurgu Dünya
Bizarro Kimdir? Kimin Nesidir? Nasıl Ortaya Çıktı?