Herkesin İzleyemeyeceği Psikoloji Bozan 5 Gerilim Filmi - Kurgu Dünya

Herkesin İzleyemeyeceği Psikoloji Bozan 5 Gerilim Filmi

Bazı filmler güldürür, eğlendirir veya duygulandırır. Bazıları ise gerilim filmleridir, izlerken gerilirsiniz. Lakin bu gerilim filmleri gerilimden de öte, izlerken psikolojinizi bozabilecek, belki de rüyalarınıza girebilecek filmler. Alışılageldik gerilim filmleri beni etkilemiyor, sadece komediden ibaret diyorsanız bu 5 filme bakmanızı öneririz.

Baştan uyaralım filmler +18’dir.

5- İhtiyar Delikanlı / Oldboy (2003)

Film, ailesi ile beraber gayet mutlu ve huzurlu bir hayat sürerken bir gün evinin önünden kaçırılan Oh-Dae-sue, uyandığında kendisini bir hücrenin içinde bulur. 15 yıl tutsaklığın ardından serbest bırakılır. İntikam yolculuğu başlasın!

Filmin sonuna kadar dayanabildiyseniz ne mutlu size çünkü o finali görmeye değer.

IMDb: 8,4

Herkesin İzleyemeyeceği Psikoloji Bozan 5 Gerilim Filmi - Kurgu Dünya

4- Otomatik Portakal / A Clockwork Orange (1971)

Bir holigan olan Alex (Malcolm McDowell) adlı gencin zaman geçirmek için üyesi olduğu sokak çetesi ile beraber işledikleri birçok suçtan sonra çete ile ayrılığa düşünce onlar tarafından ihbar edilir. Ve polis tarafından beyninin yıkanarak topluma kazandırılma metodu ve sonrasını anlatır.

Film klasikler arasına girmeyi çoktan başardı. Ne de olsa bir Kubrick imzası atılmış öyle değil mi?

Film hakkında yapılan bu yorum durmu gayet iyi özetlemiş aslında: “Toplumun içten içe nasıl kokuşmuş bir hale geldiği, politik çıkarlar karşısında insanın değeri olmadığı, değerlerin tamamiyle anlamını yitirdiğine doğrudan göndermeler yapan nadide eserlerden biri. Ancak herkesin izleyeceği tarz filmlerden değil”

IMDb: 8,3

Herkesin İzleyemeyeceği Psikoloji Bozan 5 Gerilim Filmi - Kurgu Dünya

3- Mezarına Tüküreceğim / I Spit on Your Grave (2010)

Tecavüze uğrayan genç bir kadının intikam hikayesini konu alıyor. Eziyet sahnelerini kendinizi sıkmadan izlemeniz biraz zor. Hatta öyle ki filmde bazı ölümlerin ve cesetlerin gerçek olduğu gerekçesiyle dava açıldığına dair bir bilgide etrafta dolaşmakta.

Toplam 3 adet filme sahip olan bu seride sanırsak en iyi film ilk filmi (hep öyle değil midir zaten?). Ancak film biraz önce okuduklarınız çok altında kalıyor.

IMDb: 6,3

Herkesin İzleyemeyeceği Psikoloji Bozan 5 Gerilim Filmi - Kurgu Dünya

2- Otel / Hostel (2005)

Bu filmi özetlemenin tek iyi yolunun bir kelime olduğunu düşünüyoruz: KAN. Hatta bir tane daha: VAHŞET

Kesinlikle kolay kolay izleyebileceğiniz türden değil. Ancak bu film üstte bahsettiğimiz filmler kadar iyi yapımlardan değil fakat psikolojinizi bozacak bir şey arıyorsanız birebir.

IMDb: 5,9

Herkesin İzleyemeyeceği Psikoloji Bozan 5 Gerilim Filmi - Kurgu Dünya

1- Bir Sırp Filmi / Srpski Film (2010)

Öncelikle şunu söyleyelim listede ki diğer filmlerin 18+ olduğunu biliyoruz ancak bu film +40, +50 hatta mümkünse izlemeyin derim. Ülkemizde dahil yasaklanan bu film eskiden yetişkin filmlerinde rol alan bir kadın oyuncuya hayatının rolünün teklif edilmesiyle başlıyor. Geceleri sizi uyutmayacak hatta bir süre, uzun bir süre etkisinden çıkamayacağınız bir film.

Size açıkca söylememiz gerekirse bu psikolojinizi gerçek anlamda bozabilecek bir film, önermiyoruz fakat listemize koyduk. İzleyenlerin, yapımcılara ve oyunculara hiç güzel söylemediği Bir Sırp Filmi kesinlikle izlememenizi tavsiye ettiğimiz tek dizidir, bilinçaltınıza nüfuz eden sahnelerle dolu olan bu filmi beğenenler de mevcut.

IMBd: 5,6

Herkesin İzleyemeyeceği Psikoloji Bozan 5 Gerilim Filmi - Kurgu Dünya

Son olarak

Clocwork Orange ve Oldboy IMDb Top Rated Movies listesine girmeye başarabilmiş. İzlemenizi öneriyoruz ancak diğer filmlerin yasaklanmaktan başka başarısı yok. Korku filmi izleyecekseniz “It” de çıktı zaten onu izleyebilirsiniz. It filmi incelememize ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik
Moon Knight Kimdir? Kimin Nesidir? - Kurgu Dünya
Moon Knight Kimdir? Kimin Nesidir?