Spider-Man 2099 (Miguel O'Hara) Kimdir? Kimin Nesidir?

Spider-Man 2099 (Miguel O’Hara) Kimdir? Kimin Nesidir?

Spider-Man 2099, Spidey hayranlarının bildiği ve onun yeteneklerini şiddetlendiren genetik mühendisi Miguel O’Hara ‘dır. Kendisi hep Spidey olmak istemiştir ve bunu başarmıştır. Şimdi bu Spider-Man 2099’u daha yakından tanıyalım.

Spider-Man 2099’un Ortaya Çıkışı

Spider-Man 2099, Peter David ve Rick Leonardi tarafından 1992’de tasarlanmış bir kurgusal karakter. İlk defa Amazing Spider-Man #365‘te görülmüştür. Bu çıkışın ardından kendine ait 48 sayılık bir seriye sahip olmuştur. Gerçek adı Miguel O’Hara′dır.

Miguel O’Hara, Spider-Man olmadan önce laboratuvarda deney yapan bir genetik bilimciydi. Görevi insan ve örümcek DNA’sını birleştirerek bir Spider-Man yaratmaktı. Laboratuvardaki bir aksaklık sonucu kendi DNA’sı, örümcek DNA’sı ile birleşmiş ve  Spider-Man 2099 olmuştur. Bunun üzerine, kendine bir kostüm yaratmış ve geleceğin Spider-Man’i olmuştur.

Spider-Man 2099 (Miguel O'Hara) Kimdir? Kimin Nesidir? - Kurgu Dünya

Spider-Man 2099’un Güçleri ve Yetenekleri

Üstün zekaya sahip olan Miguel O’Hara  Spider-Man olduktan sonra onu kusursuz yapacak bir kostüm tasarlamıştır.

  • İnsan üstü dayanıklılık, güç ve hız
  • Hologram: Yüzlerce holograma ayrılabilir.
  • Kamuflaj: Kamuflaj ve soyutlanma gibi özelliklere sahiptir.
  • Uçma
  • Kurşun Geçirmez
  • Özel ağlar: Kör edici ve patlayan ağları bulunmakta.
  • Kostüm: Aslın da tüm bu yetenekleri kostüm sağlamaktadır. Ayrıca termal ısı lensleri gibi ekstra özellikleri de mevcuttur.

Çizgi Roman ve Oyunlarda Spider-Man 2099

 Spider-Man 2099, 90’lı yıllarda kendine ait sırasıyla 3 farklı seri ilse 70 civarı sayıya sahip olmuştur. Yakın dönem de Spider-Verse hikayesinde önemli rol almıştır. Ayrıca Secret Wars sırasında ise günümüzde sıkışıp kalarak ilginç maceralar yaşamıştır.

Spider-Man 2099, Activision’ın 2010 yılında yayınladığı Spider-Man: Shattered Dimensions adlı bilgisayar oyununda bulunan oynanabilir karakterlerden biridir.

Spider-Man 2099 (Miguel O'Hara) Kimdir? Kimin Nesidir? - Kurgu Dünya
Daha Fazla İçerik
Blue Beetle Kimdir? Kimin Nesidir? - Kurgu Dünya
Blue Beetle Kimdir? Kimin Nesidir?