Swamp Thing Kimdir? Kimin Nesidir? Açıkladık! - Kurgu Dünya

Swamp Thing Kimdir? Kimin Nesidir? Açıkladık!

Çizgi roman tarihinde çok az sayıda doğa ile iç içe karakter gördük. Daha fazla görseydik daha iyi olur muydu bilinmez ama içlerinde birisi var ki bu karakter açığını kapatacak kadar güçlü, harika, doğal; Swamp Thing!

Peki DC‘nin en güçlü karakterleri arasında yer alan Swamp Thing kim? 2019 yılında ” Swamp Thing TV Series ” ile kendi dizisine kavuşacak bir karakterimizi dizi başlamadan gelin hep beraber tanıyalım.

Nasıl Ortaya Çıktı?

Swamp Thing Len Wein ve Berni Wrightson tarafından 1972 yılında yaratıldı. Karşımıza ilk olarak kendi serisinde çıktı. Hikayesi ise şu şekilde:

Alec Holland yaşantısına normal bir şekilde devam eden önemli bir bilim insanıdır. Alec Holland doğaya çok önem vermektedir. Amacı ‘Dünya Botaniği’ni değiştirecek bir formül yapmaktır. Amacını gerçekleştirmiştir ancak yaptığı bu formülü satın almak isteyen bazı insanlar ile karşı karşıya gelir. Alec formülü satmak istemez ve artık hayatı ciddi anlamda büyük bir felakete uğrar. Formülü almak isteyen insanlar olumsuz bir yanıt ile karşılaşınca Alec’in ormanın tam ortasında bulunan laboratuvarını havaya uçurur.

Bu patlamanın ardından Alec’in yaptığı formül üstüne dökülür. Alec bir şekilde laboratuvardan dışarı çıkar ve kendini en yakındaki bataklığın içine atar. Mucizevi bir şekilde hayatta kalmayı başaran Alec’in hayatı artık sonsuza kadar değişmiştir. Artık tamamen bitkiye bürünmüş ve sonsuz bir güce sahip yeşil bir deve dönüşmüştür. Ancak o bu muazzam gücünü tamamı ile iyilik için kullanır. Artık insan nefretiyle iç içe olan ” Swamp Thing ” tek bir amaca sahiptir; Yeşili korumak.

Swamp Thing Kimdir? Kimin Nesidir? Açıkladık! - Kurgu Dünya

Swamp Thing ve Sınırsız Gücü

Swamp Thing‘in derisi neredeyse yok edilemeyecek kadar güçlü bir bitki ile kaplıdır. Herhangi bir bitkiyi kontrol edebilir ve ”Evren” üzerinde bitki bulunan her yerde var olabilir ve varlığını sürdürebilir. Kendisine kanat yaratabilir yani uçabilir.

Swamp Thing Kimdir? Kimin Nesidir? Açıkladık! - Kurgu Dünya

Swamp Thing ve Diğer Kahramanlar

Karakteri daha önce Justice League Dark animasyonunda görmüştük. Zaten kendisi çoğu zamanda Justice League Dark üyeleri ile beraber oluyor. Ancak sadece Justice League Dark üyeleri değil, Batman, Superman ve Poison Ivy gibi bir çok karakterle de team-up yapmışlığı vardır. Hatta Injustice serisinde Poison Ivy ile kısa süreli bir ”aşk” yaşamıştır.

Swamp Thing’i ilerleyen yıllarda sinemada da görür müyüz bilinmez ama kendisini çıkacağı konuşulan Justice League Dark filminde görmek gayet güzel olur. 2019 yılında çıkacak olan Swamp Thing TV Series ile kahramanımızı yeniden görme fırsatına erişeceğiz, ayrıca bu dizi serisini James Wann hazırlayacak.

Daha Fazla İçerik
Batman'in Robin'e Meşhur Tokadı -Neden Attı? - Kurgu Dünya
Batman’in Robin’e Meşhur Tokadı – Neden Attı?